Jak szybko i przyjemnie nauczyć się angielskich słówek niemal na zawsze

Jak szybko i przyjemnie nauczyć się angielskich słówek niemal na zawsze

Kontynuujemy temat związany z szybką i naturalną nauką angielskiego słownictwa na przykładzie artykułu opublikowanego przez BBC. Do tej pory przygotowaliśmy sobie tekst oraz listę słówek do nauki. Dzisiaj dowiecie się jak korzystać z tych materiałów aby szybko, łatwo oraz co najważniejsze  niemalże raz na zawsze opanować nowo poznane wyrazy i zwroty. Oto co polecamy większości klientom, którzy korzystają z lekcji angielskiego przez Skype, a co przynosi znakomite efekty niemalże w każdym przypadku.

Nie ucz się słów godzinami!

Gdy uczeń dostaje informacje o tym, że na naukę słownictwa musi poświęcić dużą ilość czasu od razu jego motywacja spada. My naszym klientom mówimy zupełnie coś odwrotnego. Spędź przed listą słówek tyle czasu ile możesz dopóki nie czujesz się zmęczony. Często wygląda to w ten sposób: Rzuć okiem na listę nowych wyrazów 2-3 razy dziennie po 2-5 minut!

Nie wkuwaj słówek!

Wkuwanie na pamięć jest bezsensowne i nie przynosi najlepszych efektów. Naszym zadaniem jest po prostu czytanie ze zrozumieniem problematycznych wyrażeń w zdaniach, które sami sobie przygotowaliśmy wraz z ich tłumaczeniami. To w zupełności wystarcza bo jest to jak najbardziej naturalne podejście.

Listę czytaj kilka razy dziennie zachowując odstępy czasowe!

Nasze wyrazy ujęte w zdaniach są zapamiętywane dużo lepiej i efektywniej jeśli spoglądamy na nie klika razy w ciągu dnia przez parę minut dla każdej sesji. Przykładowo zaczynamy rano przy śniadaniu 2-3 minuty, potem chwila czasu przy lunchu kolejne 2 minuty i wieczorem przed pójściem spać 2-5 minut. To tylko przykład a jak wiemy możliwości jest wiele.

Z nowymi wyrazami  pracuj przez około 7 dni lub gdy poczujesz, że znasz je jak własną kieszeń :)!

Tak, to najlepsze rozwiązanie. Polecamy uczyć się w ten oto sposób: minimum 3 razy dziennie przegląd listy po parę minut przez około 7 dni w tygodniu. Pamiętaj, iż zależy Ci na nauce słownictwa dla siebie niemalże na zawsze a nie na zaliczenie testu dlatego ilość powtórzeń ma niezwykłe znaczenie.

Na koniec przeczytaj tekst z którego pochodzą słówka!

To dla Ciebie test. Jeżeli wypadł pozytywnie to masz gwarancję dobrze wykonanej pracy. Czy wiesz ile czasu poświęciłeś? Wierz lub nie ale zapewne wystarczyło zaledwie 42 minuty w ciągu tygodnia. Bez problemu powinieneś być w stanie opanować do około 50 nowych zagadnień w języku angielskim na odpowiednim poziomie. Już wkrótce ruszamy z testami w których również i wy będziecie mogli wziąć udział!

 

email