Wyniki matur pisemnych 2013

Wyniki matur pisemnych 2013

Stopniowo udało się nam zebrać wyniki matur pisemnych uczniów, którzy przygotowywali się do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym w formie lekcji przez Internet czyli za pośrednictwem Skype. Wyniki były oczywiście różne na poszczególnych poziomach ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Uczniowie zgłaszający się do nas celem przygotowania do matury przez Skype to zarówno osoby radzące sobie świetnie jaki i te, które mają poważne problemy. Inną kwestią jest fakt, iż większość naszych maturzystów zaczęła się przygotowywać dopiero w ostatnim roku nauki a mieliśmy niejednokrotnie przypadki gdzie do nauki zabierano się dosłownie na miesiąc przez egzaminami. Nie zamierzamy prezentować tutaj poszczególnych wyników natomiast chcemy przedstawić parę ciekawych przypadków oraz uśrednione rezultaty.

1. Znacząca różnica:

Przypadki uczniów, którzy zaczynają u nas przygotowywać się do matury i podczas próbnego egzaminu maturalnego (organizowanego przez nas na początku współpracy) na poziomie podstawowym uzyskują wyniki w okolicy 30%. Pracując z nimi w wielu przypadkach udało się uzyskać na egzaminie końcowym wyniki oscylujące w przedziale 55 – 65 %. Mieliśmy również uczennicę, która uzyskała 85% ale było to kilka lat temu! Jak to osiągnąć? Najważniejsza jest oczywiście motywacja ze strony ucznia oraz odpowiednie podejście lektora. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż egzamin maturalny to nie tylko wiedza lecz również technika. Tak! Trzeba wiedzieć jak te testy rozwiązywać więc również tego uczymy.

2. Szlifowanie:

Wiele osób na próbnym egzaminie osiąga u nas wyniki na poziomie 65 – 80 %. Staramy się tak im pomagać aby ich wyniki końcowe zbliżały się do maksimum. Z takimi uczniami pracuje się nieco łatwiej ponieważ nie mają dużych zaległości językowych. Prowadząc lekcje przez Skype staramy się zatem oswajać ich jak najbardziej z żywym językiem na różne sposoby. Oprócz tego również w ich przypadku pokazujemy im jak należy radzić sobie z testem maturalnym nawet w sytuacji gdy nie znają słownictwa. Maturzyści Ci w tym roku osiągnęli wyniki w przedziale od 85 – 95%.

3. Nadzór nad talentem:

Mowa tutaj o grupie uczniów, którzy pisząc próbny test uzyskuje wyniki ponad 85% bardzo często wręcz 97,98, 100%. Naszym zadaniem jest w ich przypadku ciągła praca nad jeszcze bardziej efektywnym rozwojem poziomu ich języka. Nie potrzebują oni wiele niemniej jednak muszą cały czas pracować aby 100% na maturze z angielskiego stało się faktem. Tegoroczni maturzyści z tego poziomu nas nie zawiedli a ich średni rezultat to dokładnie 97%.

Szczerze rzecz ujmując moglibyśmy tutaj podawać jeszcze wiele przykładów i charakterystyk. Najlepiej byłoby się zająć każdym przypadkiem z osobna ponieważ każdy jest inny i do każdego ucznia dostosowujemy się z procesem przygotowania go do matury w sposób indywidualny.  Niemniej jednak na koniec nieco danych liczbowych:

Średnia wszystkich uczniów: 85%

Najlepszy wynik: 100%

Najsłabszy wynik: 75%

Jeżeli jesteście zainteresowani przygotowaniem się do matury z języka angielskiego przez Skype to zapraszamy do nas już teraz aby zarezerwować terminy i uzyskać rabat na dobry początek.

email