Korekta tekstów z języka angielskiego a czas ich realizacji?

Korekta tekstów z języka angielskiego a czas ich realizacji?

Ile trwa korekta tekstu napisanego w języku angielskim?

To jak długo będziemy pracować nad tekstem zależy w zasadzie od 3 istotnych czynników. Pierwszy z nich to ilość i rodzaj popełnionych błędów w tekście, który został przesłany do poprawy a drugi to czas w jakim klient chciałby otrzymać gotowy dokument z poprawionymi już błędami. Trzeci czynnik stanowi zakres prac. Wiadomo, że 1 strona może w zasadzie być przygotowana dla klienta niemal błyskawicznie a inaczej sprawa będzie wyglądać w przypadku powiedzmy 20 stron i do tego bez interlinii. Przypominamy, iż to jak szybko musimy wykonać sprawdzenie przesłanego tekstu oraz ilość i złożoność popełnionych w nim uchybień rzutuje bezpośrednio na cenę.

Jak to z czasem wykonania korekty bywa w praktyce?

Gdy klient wymaga poprawy 30 stron tekstu, który naszpikowany jest licznymi błędami w czasie 24 godzin to sprawa automatycznie sprowadza się do zaangażowania kilku korektorów współpracujących ze sobą dodatkowo konsultujących wszelkie niejasne kwestie z klientem. W przypadku kiedy zamawiającemu korektę tekstu nie zależy na ekspresowym wykonaniu zlecenia do pracy zasiada zwykle jedna osoba, która następnie jest sprawdzana dodatkowo przez innego korektora. Generalnie rzecz ujmując czas realizacji zawsze dostosowujemy do wymagań klienta oraz realnych możliwości wykonania danego zlecenia korekty.

Jak błędy mogą wypływać na szybkość prac korekcyjnych?

Prawda jest taka, iż nie każdy błąd osoby, która napisała angielski tekst spowalnia pracę w ten sam sposób. Często jest tak, że literówki czy mniejsze błędy gramatyczne nie są tak problematyczne jak problemy ze składnią i logiką danych fragmentów poszczególnych tekstów. Zdarza się, że niejednokrotnie zrozumienie tego co autor chciał przekazać zajmuje wiele czasu dlatego tak istotne są konsultacje z właścicielem danej kompozycji. Niejednokrotnie zmiany w pierwszych fragmentach tekstu wymuszają dalsze interwencje w kolejnych akapitach czy stronach. Niemniej jednak każdy przypadek należy traktować indywidualnie ponieważ inaczej sprawdza się pracę licencjacką a inaczej list do cioci zza oceanu.

email