Szybka i łatwa nauka angielskiego na nowy rok szkolny

Szybka i łatwa nauka angielskiego na nowy rok szkolny

Stop z nauczycielem urzędnikiem!

I stało się. Po okresie odpoczynku uczniowie powrócili do szkół w których nauka z dnia na dzień stopniowo się rozkręca. My jak zwykle ze swojej strony zachęcamy do pracy w szkołach w sposób jak najbardziej naturalny oparty na doświadczeniach i dialogu a nie na samej teorii i wiecznych nakazach. Ta myśl oczywiście nie dotyczy tylko i wyłącznie nauki angielskiego lecz wszystkich przedmiotów z jakimi uczeń spotyka się w obecnej szkole. Nauczając angielskiego przez Skype już od kilku lat w oparciu o jak najbardziej naturalne metody widzimy jak wiele potrafią one zmienić w podejściu ucznia do samej kwestii nauczania. Nie musimy przecież ukrywać, iż zdecydowana większość ludzi w młodym wieku naukę traktuje jako przykry obowiązek. Warto zauważyć jednak fakt, że dzieje się tak wtedy kiedy nauczyciel staje się być typowym urzędnikiem. Aby nauka stała się przyjemna należy podejść do niej z zupełnie innej strony.

Porzućmy teorię podczas nauki angielskiego

Zaczynając pracę z osobami, które podjęły wyzwanie nauki angielskiego przez Internet z dodatkowym wykorzystaniem Skype do rozmów z lektorem staramy się przede wszystkim odwrócić ich uwagę od tych bolesnych rzeczy powiązanych z nauką języków obcych. Mamy tutaj na myśli opanowanie reguł gramatycznych, zakuwanie słownictwa i te nudne ćwiczenia znane nie tylko z polskich szkół. Człowiek ma wiedzieć, że nie na tym polega nauka angielskiego, niemieckiego czy też innych szkolnych przedmiotów. Dla naszych organizmów jest znacznie lepiej kiedy to wszystko kojarzy się  z czymś przyjemnym. Gdy tak się dzieje wtedy automatycznie rośnie poziom motywacji, która de facto stanowi 80% sukcesu. Obserwujemy od lat, jak ludzie się śmieją z niedowierzaniem słysząc, iż nie mamy zamiaru dyktować im teorii czy dawać listy wyrazów do zapamiętania o ćwiczeniach gramatycznych już nawet nie wspominając. Niektórzy już od początku rezygnują ze współpracy z nami ponieważ mają nas za szaleńców. No kto normalny nauczy mówić angielskiego bez nauki o języku?

Różnicę możesz zobaczyć już nawet po 8 lekcjach

Właśnie problem stanowi nauka o języku. Chcąc nauczyć się dobrze posługiwać językiem angielskim nie możemy się uczyć o nim. My musimy uczyć się angielskiego samego w sobie. Schowajmy sobie między bajki analizowanie czasów, porównania, naukę części mowy, różnice pomiędzy polskim a angielskim i wiele wiele innych nauk o języku. Pytanie jest proste. Chcesz mówić czy też chcesz zostać nauczycielem, lingwistą, teoretykiem? Jeżeli Twoim głównym celem jest posługiwanie się obcą mową to nie możesz tracić czasu na analizy. Zrozumienie tego to droga do sukcesu, którą my staramy się nakreślać każdemu uczniowi indywidualnie. Wielu uczniów korzystających z lekcji angielskiego przez Skype na początku współpracy nie wierzy w to, że może szybko i znacząco poprawić umiejętność komunikacji mając w pamięci tradycyjne formy nauczania. Jakże bywają zdziwieni gdy nagle uświadamiają sobie, iż często po miesiącu nauki ich angielski jest nie do poznania.

Darmowe porady na szybki angielski dla wszystkich!

Czy Ty też tak chcesz? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca to musisz pamiętać o tym co przed chwilą przeczytałeś. Nie zmuszamy Cię do kupowania lekcji u nas. Możesz pracować ze swoim ulubionym nauczycielem, któremu wystarczy, że wyperswadujesz te złote reguły dające gwarancję sukcesu:

 • nie zajmujmy się teorią
 • skupmy się na żywym języku
 • dużo słuchajmy
 • jeszcze więcej czytajmy
 • zacznijmy rozmawiać po angielsku
 • nie przerywaj mi po każdym moim błędzie
 • daj mi mówić
 • moje problemy omawiaj na końcu lekcji
 • pracujmy nad ciekawymi materiałami
 • porzućmy książki i ćwiczenia
 • uczmy się codziennie ale po trochu
 • zostańmy partnerami do współpracy

Zapewne lista mogłaby być jeszcze dłuższa. Pamiętaj jednak jak ważna jest Twoja motywacja. Jeśli uwierzysz w siebie podążając za naszymi wskazówkami sam siebie zadziwisz. To działa! Nasi lektorzy i uczniowie chcący po prostu mówić po angielsku doświadczają tego na bieżąco. Już dzisiaj możesz spróbować tego i Ty.

email