Nauka angielskiego przez Skype a wymagania techniczne

Nauka języka angielskiego dostępna jest wszędzie tam gdzie mamy połączenie internetowe, które pozwala na prowadzenie rozmów za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype. Należy jednak pamiętać, iż nasze łącze musi spełniać pewne wymagania aby zajęcia mogły odbywać się bez przeszkód. Dobrą informacją jest fakt, że obecnie większość oferowanych przyłączy do globalnej sieci spełnia te wymagania.

Warto wiedzieć, że w celu zapewnienia dobrej jakości sygnału Skype zaleca następujące minimalne szybkości połączenia internetowego, które wynoszą odpowiednio:

  • 60 kb/s dla połączenia audio
  • 256 kb/s dla rozmowy wideo średniej jakości
  • 512 kb/s dla rozmowy wideo wysokiej jakości

Jednak jak wynika z doświadczenia naszych lektorów najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie co najmniej łącza o prędkości 512 kb/s. Pozwala ono spokojnie korzystać z rozmowy głosowej oraz dodatkowo z materiałów udostępnianych przez nauczycieli na drodze transferu internetowego aplikacjami e-mail, Skype czy bezpośrednio na stronach www. Przed rozpoczęciem zajęć polecamy również wyłączenie zbędnych komunikatorów internetowych, programów pobierających pliki czy innych aplikacji, które wykorzystują połączenie internetowe. Stosowanie się do opisanych zaleceń pozwoli na komunikację na poziomie jakości rozmowy telefonicznej.

Mamy nadzieje, że przedstawione wskazówki pomogą Państwu w jeszcze lepiej wykorzystać możliwości programu Skype. Już wkrótce zapraszamy również na artykuł dotyczący testowania połączenia internetowego.

email