Angielski przez Skype – czas trwania zajęć

Wielokrotnie nasi klienci podczas pierwszego kontaktu z obsługą Polishenglish4u.com zadają pytanie dotyczące czasu trwania poszczególnej jednostki lekcyjnej. Pragniemy zatem w tym miejscu przypomnieć, iż zawsze ogólną charakterystykę procesu nauczania staramy się dopasować do wymagań i indywidualnych cech ucznia. To samo dotyczy czasu trwania zajęć, który dostosowujemy do Państwa oczekiwań i preferencji.

Najczęściej wybieraną opcją są zajęcia 60 minutowe. Z doświadczenia wiemy, że jest to dobre rozwiązanie dla większości osób uczących się angielskiego przez Skype. Jedna godzina zegarowa przed komputerem pozwala na spokojną naukę, która przynosi wyraźne efekty. Nasze obserwacje potwierdzają, iż taki czas trwania zajęć jest optymalny zarówno dla ucznia jak i dla lektora. Musimy pamiętać, że lekcja nie może nikogo nudzić ani męczyć a jednocześnie dawać możliwość min. przeprowadzenia konwersacji, wprowadzenia nowego słownictwa, słuchania ze zrozumieniem oraz oczywiście utrwalenia nowo poznanych wiadomości.

Popularnością cieszą się również zajęcia 45 minutowe czyli standardowe rozwiązanie znane dobrze nam ze szkół. W tym przypadku nasi lektorzy najczęściej spotykają się z młodszymi uczniami bądź osobami, które nie lubią przesiadywać przez dłuższy czas w jednym miejscu. W razie potrzeby organizujemy też lekcje 30 minutowe. Tego typu spotkania na Skype wzbudzają zainteresowanie osób chcących mieć częsty kontakt z językiem angielskim w postaci codziennej nauki przez 7 lub 5 dni w tygodniu.

Jednostki lekcyjne powyżej 1h nie mogą być całkowicie uznane za bezproduktywne jednak warto sprawdzić czy czas ten jest wykorzystywany przez nas optymalnie. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i to indywidualne preferencje będą decydowały o doborze optymalnego czasu trwania zajęć. Oferując naukę angielskiego przez Internet za pośrednictwem Skype zawsze dajemy możliwość rozplanowania nauki w czasie. Nie jest określone, iż każde nasze spotkania z lektorem muszą trwać równe 45, 60 czy 120 minut. Spokojnie w przeciągu danego miesiąca możemy rozłożyć lekcje angielskiego przez Skype na zajęcia 60, 45 czy 90 minutowe. Wszystko po to aby to nam było wygodnie a nauka przynosiła jak najlepsze rezultaty.

email

Submit a Comment